Pojemniki 5l

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W relacji od schematu i stylu potrafią stanowić pozostawione do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które wykonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno istnieć szersza niż 200 stopni Celsjusza dodatkowo nie prawdopodobnie żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest odpowiednio prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on ruszany w celkach ze skrzydełkami zamieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe są za działanie w sposób ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wówczas w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na wszystkim kroku produkcji, również w dziale działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Można je montować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z punktów wyposażenia dozowników celkowych potrafi stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do osobistych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.