Pakowanie prozniowe miesa

Pakowanie próżniowe daje niewątpliwą zaletę nad tradycyjnymi formami pakowania i trzymania. Produkty zapakowane w współczesny technika dłużej utrzymują świeżość dodatkowo są lepsze w transporcie na dalsze odległości.

pakowaczka próżniowa tepro

Czynią one na zasadzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie jest również zgrzewane i dokładnie zamknięte. Ważne części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały towar w opakowaniu jest stawiany we pomieszczeniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z całego wnętrza komory. Stanowi wówczas znacznie łatwa forma. Po zakończeniu procesu zwykle komora rozwija się samoczynnie. Ten rodzaj urządzenia pozawala na liczną powtarzalność procesu i sprawność w wyborze parametrów ważni i chęci zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z małych umożliwiających pakowanie jednego artykułu na raz do dużo szerokich wymagających specjalnych kół działających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - prezentuję się zewnętrznym typem ssania. Przeważnie stanowi ona małych rozmiarów. Produkty otrzymują się na zewnątrz urządzenia i do materiału jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc wykonywa się na zewnątrz komory. Dla tego typu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pewne jest, jaki rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona również na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o niezwykłych rozmiarach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana z tym trudniejsza miarę pakowanych materiałów na dzień. Dla zastosowań amatorskich bądź w małej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań komercyjnych w wysokich sklepach czy domach produkcyjnych doskonalszym lekarstwem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania i w dłuższym horyzoncie czasowym zezwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Krajowym rynku jest sporo producentów pakowarek. Tepro to nazwa produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na rynku już 50 lat!