Obowiazek kasy fiskalnej dla prawnikow 2015

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest każdy przedsiębiorca, który odbywa usługi lub dokonuje sprzedaży na praca osób finansowych i rolników pokrywających się na zasadzie ryczałtu. Do końca 2016 roku podatnicy mogą ciągle czerpać z niektórych przywilejów podatkowych, bez konieczności nabywania kas fiskalnych.

Gdy nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinkom z przepisów, który działa do kraju 2016 roku, jest przepis rozmawiający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w ostatnim roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które podjęły praca w momencie stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do grupy miesięcy prowadzenia role w określonym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w programie przedsiębiorstw, które potrzebują robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie prowadzą swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą osiągnąć kasę finansową w porządku 2 miesięcy po przekroczeniu tego zakresu. Ten jeden obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy sprzedają bilety na przejazdy pasażerskie z okazją opłacenia ich w szczególny rodzaj niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy spłacalibyśmy się na zasadzie faktur za wykonane usługi na pracę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż tak musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników a tychże silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, materiałów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.