Inwestycja w kadry szkolenia krakow

Wędlinami wymienia się rozmaite wyroby mięsne powstałe z materiału rozdrobnionego, z serii wędzonki to mięsne przetwory stworzone z prostego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to natomiast proces technologiczny, który polega na oddziaływaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest zapisanie barwy i wytworzenie charakterystycznego mięsnego stylu oraz zapachu. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości swoich produktów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii złych i gnilnych. Dzięki temu klienci mogą dłużej bawić się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że mimo trzymania w lodówce przedwcześnie się zepsują.

Samym z najtańszych przetworów mięsnych wydawanych przez hurtownie wędlin jest stara szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka kupowana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako materiał schłodzony bądź mrożony z kością albo bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna mieścić się w zakresie między jasnoróżowej po czerwoną, i tłuszcz może stanowić pomalowany na biało, z poziomem kremowym lub różowawym. Drugim w porze najbardziej popularnym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest modna na wszystkim świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa więc nic dziwnego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz wprowadzone do osłonki celulozowej lub jelita.

ceageLLK - oprawy świetlówkowe do montażu sufitowego i słupowego EX ATEX | GRUPA WOLFF

Określone warunki klimatyczne w własnym kraju doprowadziły do tego, iż w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, jak w regionach śródziemnomorskich o niższej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny obejmujący nie tylko mięso wieprzowe, ale i wielkie domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich prac były względy ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, więc jej brak uzupełniano różnymi sposobami mięs. W ten rada utrwalił żywy do tej pory stereotyp głoszący, iż salami tworzone jest z oślego mięsa, frankfurterki rodzi się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.